Webinar dla RODZICÓW: Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany

Drodzy Rodzice! 

Pedagog szkolny pani Andżelika Antosz-Barabasz zachęca do wzięcia udziału w webinarze Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji w naszej szkole projektu profilaktycznego organizowanego przez SOS Wioski Dziecięce.

Zapraszamy 25 lutego , godz. 18.25-19.25

Link do wydarzenia poniżej. 

https://www.facebook.com/events/246766003669759/

 

O webinarze …

Myślisz, że wiesz co Twoje dziecko robi w sieci?
➡ Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym webinarze  nt. cyberprzemocy wśród nastolatków. Spotkanie odbędzie się 25 lutego w godzinach 18:25-19:25 i będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Stowarzyszenia oraz na stronie głównej portalu
Interia
.
➡ Eksperci
SOS Wioski Dziecięce
oraz
NASK
zaprezentują wyniki najnowszego badania na temat zachowań w sieci, a także opowiedzą jak przeciwdziałać agresji i przemocy w sieci oraz co zrobić, gdy dziecko stanie się ofiarą cyberprzemocy lub jej sprawcą.
Spotkanie poprowadzi dziennikarka i przyjaciółka Stowarzyszenia, Paulina Chylewska.
➡ Link do wydarzenia:
 
https://www.facebook.com/events/246766003669759/
 
Nasi eksperci:
▪ Łukasz Łagód, psycholog, doradca ds. programów umacniania rodziny w Stowarzyszeniu „SOS Wioski Dziecięce w Polsce”. Były wykładowca akademicki zajmujący się problematyką obrazu siebie użytkowników Internetu. Autor publikacji z zakresu oddziaływania Internetu na młodzież i system rodzinny, a także aktywności internetowych preferowanych przez różne grupy społeczne. Trener i autor programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie zachowań ryzykownych.
▪ Anna Borkowska, psycholog, socjoterapeutka, ekspert ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Specjalista w zakresie wczesnej profilaktyki zachowań problemowych dzieci i młodzieży, m.in. agresji i przemocy rówieśniczej, zagrożeń w cyberprzestrzeni, zaburzeń wieku adolescencji. Uczestniczka międzynarodowych projektów z zakresu wychowania oraz profilaktyki. Trener programów profilaktycznych adresowanych do rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Autorka publikacji z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.