WYCHOWANKOWIE NA SPEKTAKLU „JAŚ I MAŁGOSIA” W TARNOWSKIM TEATRZE

W dniu 14 marca 2024r. uczniowie klas I-III wyjechali do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Jest to opowieść o tym jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. To także opowieść o tym, że problemy rozwiązywane sprytem i inteligencją, a nie przemocą  przynoszą więcej korzyści. Zaś prawdziwa przyjaźń
i miłość są wartościami bezcennymi. Poruszony został także temat depresji -choroby XXI wieku.
Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, wartka akcja pozwalają każdemu, dorosłemu i dziecku  na nowo spojrzeć na znaną bajkę.
Po spektaklu uczniowie udali się na tarnowski dworzec kolejowy uważany za najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale i w Europie, gdzie podziwiali ciekawe wnętrze przypominające elegancki hotel oraz piękne obrazy i zdobienia. Dzieci zapoznały się z  rozkładem jazdy pociągów.  Następnie wszyscy maszerowali przejściem podziemnym na perony. Tam uczniowie dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na dworcu PKP i w pociągu.

Założone punkty programu wycieczki  zostały zrealizowane. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.