CZARODZIEJSKA SKRZYNKA

Biblioteczny team rozpoczął baśniowo 3 tydzień września, a to za sprawą innowacji pedagogicznej realizowanej z paniami Bogusławą Witaszek i Sylwią Jaje w IV i V oddziale przedszkolnym. Założeniem jest zapoznanie najmłodszych z baśniami z czterech stron świata. Spotkania będą odbywać się 2 razy w miesiącu, a milusińscy za poprawne odpowiedzi zbierać będą baśniowe naklejki, które zapełnią tablicę punktacyjną. Pod koniec roku wyłoniony zostanie MISTRZ BAŚNI Z CZTERECH STRON ŚWIATA.

Wyposażone w księgę z baśniami, plansze wykonane z kartonu przez panią Justynę Świętek i magiczny worek ze skarbami, w poniedziałek, 23 września, udałyśmy się na zajęcia czytelnicze.

Dzieciaki świetnie poradziły sobie z pytaniami i przepięknie wysłuchały baśni cygańskiej „Czarodziejska Skrzynia”. Rewelacyjnie poradziły sobie również z rozpoznaniem skarbów z magicznego worka i umiały płynnie odpowiedzieć w jaki sposób wiążą się te przedmioty  z wysłuchaną baśnią. Mamy nadzieję, że dalsze spotkania będą równie udane i przysporzą nam wiele radości z odkrywania różnych baśniowych zakątków świata.