Dzień Komisji Edukacji Narodowej

„Nauczyciel…to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?” (D. Beisse)

14 października. Tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Komisji Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W tym roku wyjatkowo uroczystość ta odbyła się  w naszej szkole 11.10.2017 roku.W nastrój całej uroczystości wprowadzili nas uczniowie: Justyna Pikul i Tomasz Fijał, którzy powitali całe Grono Pedagogiczne na czele z panią dyrektor Małgorzatą Węgiel, panią wicedyrektor Celiną Dworak, emerytowanych i obecnych Pracowników szkoły, przedstawicieli gminy
w osobie pana Wiesława Żurawskiego, pani Renaty Klimek oraz Rodziców i wszystkich obecnych na sali. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie pięknie obrazujące uczniów oraz nauczycieli w trakcie pracy na  lekcji przygotowali uczniowie klasy II b szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Bogusławy Witaszek. Po ich występie czas umilała nam swoim uroczym śpiewem Kamila Motyka i Karol Zawiślak oraz dwie pary taneczne: Milena Motyka i Jakub Nowak oraz Wiktoria Krechniak i Jakub Wąż dając pokaz przepięknie wykonanego tańca towarzyskiego.
Na zakończenie uczniowie zaangażowani w pracę Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Olgi Juras podziękowali nauczycielom za ich pracę i trud wręczając każdemu z nich pięknie wykonaną kartkę ze słowem: Dziękuję  oraz wiele mówiące Merci….

Za całość uroczystości odpowiadały panie Dorota Wiercioch, Joanna Burek, Renata Wilk Krzciuk oraz pan Wiesław Kwiecień, który jak zwykle odpowiadał za oprawę muzyczną.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!